24. 09. 2015    08:29:08
BABIČČINY VÁNOCE V ZÁMKU KINSKÝCH

Se zámkem Kinských má naše škola dlouholetou dobrou spolupráci. Letos nás pracovníci pozvali na edukační program Babiččiny Vánoce. Cílem programu bylo seznámit děti MŠ a žáky ZŠ a SŠ s vánočními tradicemi regionu a motivovat je k jejich udržování.

Přivítal nás průvodce ve valašském kroji, připomněl dávné vánoční zvyky našich babiček od začátku adventu až po Tři krále a vyrobili jsme si vánoční ozdobu. V místnosti, ve které voněly stromečky, jsme si zazpívali valašskou koledu. Pak jsme si prohlédli celou výstavu. Význam některých tradic známe, ale nejvíc se těšíme na čarování 24. prosince. Víte, co máme na mysli?

Krásné vánoční dny a hodně zdraví v roce 2015 Vám všem přejí žáci a učitelé ZŠ a MŠ Valašské Meziříčí.

Mgr. Dagmar Machálková