24. 09. 2015    08:25:59
Návštěva minizoo

Na podzim si volně žijící zvířata do svých skrýší, doupat a pelíšků nosí zásoby na zimu. A co ta z dvorků nebo stájí? Ta jsou odkázána na nás. Proto jsme se šli za nimi podívat do takové malé mini zoo k paní učitelce Kateřině Šimurdové. U rodinného domu má svůj zvířecí ráj. Po příchodu pustila své mazlíčky mezi nás. Na prasátko Pepinu se nejvíc těšil Lubošek, nezapomněl a přinesl jí pečivo. Oslice Bobina zvědavě nahlížela do batůžků a čekala na nějakou dobrotu. Nejvíc jí chutnala jablíčka. Za plotem běhali a štěkali psi, daly se slyšet i slepice a kohouti, mezi nimi jsme mohli vidět pávy. Hlasy dětí přilákaly i kočky. Bylo nám líto zraněného holuba, kterého se paní učitelka ujala, sáhnout jsme si mohli na krunýře želviček. Papoušek Ruprt zpíval svoji písničku a pštrosi si hleděli svého výběhu. Žáci měli mnoho otázek, paní učitelka je zodpověděla a ještě přidala své zážitky z chovu. Podzimem zbarvený kaštan a jeho plody jsme nezanechali bez povšimnutí. Družina vyhlásila soutěž ve sběru, každý si odnášel malou kaštanovou kořist. Pak nastal čas loučení: „ Ahoj, Pepino, Bobino!“ a poslední ohlédnutí. Do školy jsme odcházeli s nevšedními zážitky. O zvířata na Štěpánově se nebojíme, víme, že jsou v dobrých rukou. (viz fotogalerie)

Mgr. Dagmar Machálková, ST 1