24. 09. 2015    08:28:11
Speciální třídy na dopravním hřišti

Dopravní výchova patří mezi oblíbené hodiny. Těší se na ni žáci i pedagogové. Když jdou žáci speciálních tříd na dopravní hřiště, všichni si přejí slunečné počasí. Na zářijový termín pršelo, a my jsme zůstali ve škole. Dnes to bylo lepší. Hlášený déšť nepřišel, a proto se všichni sešli na daném místě. Cílem byla výuka pravidel silničního provozu v praxi, jízda na kole, na kárách nebo na koloběžkách. Úloha chodců po chodnících a přechodech byla také významná. Čekání na zebře, sledování světel na semaforu a následné správné vyhodnocení, kdy lze vkročit do vozovky, je pro některé žáky ještě složité. Právě proto se o to více této problematice věnujeme, aby bezpečnost žáků při docházce do školy byla podpořena praktickým nácvikem. Ve středu 15. října měla svátek Tereza a počasí bylo pro návštěvu dopravního hřiště ideální. Sice žádné tropy, ale také žádná Sibiř. Jezdili jsme, chodili jsme, parkovali jsme. Nálada byla skvělá, přestupků minimum. Slečna asistentka Dášenka měla plné ruce práce. A my víme s kým! Paní učitelce Katce jezdili někteří žáci na čtyřkolkách, jako kdyby byli na závodech formule 1. A my víme kdo! (podívejte se do fotogalerie). A víte, co jsme si z hřiště odnesli? Několik sáčků žaludů, které jsme si nasbírali pod krásně zbarvenými stromy. Využijeme je pracovní výchově. Ptáte se, kdy bude další hodina? Těšte se, plánujeme ji na jaře.

Mgr. Dagmar Machálková, ST 1