04. 09. 2014    13:25:47
Úspěch Daniely Klanicové na mistrovství ČR v atletice

Již po osmačtyřicáté se sešli nejlepší závodníci základních škol praktických a základních škol speciálních, aby změřili své síly v atletickém čtyřboji. Závody se letos konaly v Hradci Králové a organizačně se na nich podílela především Speciální škola z Chlumce nad Cidlinou . Naši školu – ZŠ a MŠ Val. Meziříčí, Křižná 782 velmi úspěšně reprezentovala za Zlínský kraj žákyně 9. třídy Daniela Klanicová. Po zdařilém začátku v běhu na 6Om, kde zaostala za vítězkou o pouhé dvě setiny, přišlo mírné zakolísání v hodu kriketovým míčkem. Pak se však už koučem vyhecovaná Daniela trefila do odrazu ve skoku do dálky a výkonem přes čtyři metry dlouhým obsadila v této disciplíně 3. místo. Závěrečnou osmistovku pak zvládla s neobvyklou lehkostí ve výborném čase a jejím osobním rekordu. Celkově z toho bylo nádherné bronzové umístění s úžasným bodovým součtem. A protože se činili i ostatní členové družstva Zlínského kraje, odváželi si po zásluze bronzové medaile a věcné ceny . Na druhý den se pak vraceli do svých domovů unavení, ale šťastní.

Mgr. Jaromír Chytil, vedoucí družstva Zlínského kraje