04. 09. 2014    14:16:48
Kloboukový den

Poslední měsíc školního roku bývá ve speciálních třídách naší školy obohacen něčím originálním. Shodli jsme se, že by bylo zajímavé vyzvat žáky, aby doma pohledali různé pokrývky hlavy a přinesli je do školy.“ A proč?“, ptali se žáci. A my jim odpověděli: „Protože klobouk je doložen již na vyobrazeních ve starověké Mezopotámii a Řecku, protože v Evropě byl k vidění od 15. století, protože dodnes patří k bontonu smeknout klobouk při vstupu do domu a protože oblékání v létě a ochrana hlavy před slunečním zářením je jedno z témat vyučovací hodiny Výchova ke zdraví“. Náš nápad slavil úspěch! Žáci si přinesli nejrůznější klobouky, kloboučky, slamáky a kšiltovky vyrobené jak u nás, tak i v zahraničí. Klobouk Michaela Jacksona přímo vyzýval Terezku, aby tančila. Při pohledu na Radima jsem se ocitla v mexické vesnici ve filmu „Sedm statečných“. Tomáš nás přenesl svým apartním kloboukem do staré Anglie minulého století. Ve třídě ST 2 se to hemžilo kovboji a pistolníky. Vyučování bylo netradiční, hodně veselé a někteří žáci vydrželi mít svoji ozdobu hlavy celý den. I TONAK by nám záviděl.

Mgr. Dagmar Gomoľová, ZŠ a MŠ Valašské Meziříčí