25. 08. 2021    13:37:12
Valentýnský týden v ST III

Kluci pokukují po spolužačkách, holky se krásně červenají, není to láska? Na konci prvního únorového týdne jsme si řekli, proč si neudělat v rámci třídy „valentýna“?

8. února jsme začali čtením citátů z knížky Perly lásky a na vystřižená srdce se opisovaly básničky. V pracovní výchově jsme tvořili šachovnicová srdce z papíru, abychom si ozdobili tabuli ve třídě a parapet na chodbě. Každý den jsme poslouchali písničky na téma láska. Povídali jsme si o vztazích, o zamilovanosti, o lásce na první pohled, o nebezpečí seznamek na internetu, o toleranci mezi partnery, o pravém přátelství na celý život. Ve výtvarce jsme foukali brčkem do barevných tuší. Skládali jsme origami ve tvaru srdíčka. Zhotovené záložky slouží k tomu, abychom v pracovních sešitech a čítankách rychle našli stránku, kde právě pracujeme. Nejvíce času nám zabralo tvoření, kdy jsme polepovali polystyrénová srdce ubrousky, stojánek posypali flitry a dozdobili drobnými ozdůbkami a čajovou svíčkou. Jak jste oslavili svátek zamilovaných vy? Jsme rádi, že nejsme na distanční výuce a že můžeme být ve škole, učit se a tvořit.

„Svatý Valentýnek – jara tatínek“, říká pranostika, tak snad to bude pravda.

Mgr. Dáša Machálková, tř.uč. ST III