25. 08. 2021    13:37:15
Máme rádi sýry

Ovocentrum je firma ve Valašském Meziříčí, která posílá žákům v rámci akce „Ovoce do škol“ překvapení 2x za měsíc. Obsahem zásilek bývá čerstvé mléko v tetrapaku, bílý jogurt z Valašska, ovoce a zelenina. V prosinci žáci dostali jako bonus různé druhy sýrů. Využila jsem toho a v hodině výchovy ke zdraví jsme si popovídali o zdrojích mléka a mléčných produktech. Ukázali jsme si, kde najdeme na obalu datum trvanlivosti, a vysvětlili si, co je to gramáž. Během ochutnávky jsme se dozvěděli, že někteří z nás mají rádi jenom plátkový eidam. Naštěstí holky a kluci jí s chutí nejen mozzarellu, ale i veselou krávu, korbáčiky, goudu. Sýry mají nejraději na špagetách a pizze. Těšíme se na další dobroty, děkujeme.

Mgr. Dáša Machálková, ST III.