zs ZŠ a MŠ Valašské Meziříčí, Křižná 782

24. 08. 2020    15:24:28
Valentýn v STIII

Svátek zamilovaných byl v mé třídě v hledáčku téměř všech žáků. Již na začátku února jsem byla upozorňována, že ho musíme oslavit, protože všichni jsou „ zaláskovaní “. Proto jsem toto téma zakomponovala do jednotlivých předmětů. Ve čtení jsme se seznámili s básničkami českých autorů, v psaní jsme měli místo sešitu volné listy ve tvaru srdíček. V geometrii jsme tvary vyhledávali, črtali, vykreslovali. Valentýnské pozdravy jsme opisovali ve wordu, následně jsme je vytiskli a nalepili do přáníček, které jsme zhotovili teplým voskem v hodinách výtvarné i pracovní výchovy. V hudebce jsme poslouchali romantické skladby a naučili jsme se text písničky „Valčíček“ od bratří Nedvědů a Tomovi jsem pro radost přepsala do obrázků jeho oblíbenou“ Znám jednu krásnou zahradu“ z pohádky Šíleně smutná princezna. V pátek 14. 2. jsme si předali symbolické dárečky, nafoukli balonky a na ně napsali jména žáků a vyučujících naší třídy.

Co nyní děláme? Teď se chystáme na páteční karneval. Čtěte naše speciální webovky.

Mgr. Dáša Machálková, tř. uč.