zs ZŠ a MŠ Valašské Meziříčí, Křižná 782

24. 08. 2020    15:22:43
Těšíme se na Vánoce

Prosinec je měsícem plným shonu, příprav a těšení se na Vánoční svátky.

A netýká se to jen domácností. I u nás ve školce jsme se na Vánoce začali plně připravovat. Třídy provonělo jehličí nazdobených stromečků, tvořily se adventní svícny, přáníčka, a peklo se cukroví.

Děti se seznamovaly s Betlémem a jeho postavami, zpívaly se koledy a psal se dopis Ježíškovi.

Je již tradicí, že myslíme i na zvířátka. Spolu se speciálními třídami se jeden den před vánocemi věnujeme tvoření ozdob a řetězů z ovoce, oříšků a zeleniny. Nakoupíme lojové koule, semínka slunečnice a vybereme stromeček venku v okolí školy. Další den se pak u něj sejdeme, zpíváme koledy, ochutnáváme napečené cukroví, pijeme vánoční punč a stromeček nazdobíme. O tom jak se nám vše povedlo a jaká byla atmosféra se můžete přesvědčit v naší  fotogalerii.

kolektiv Mš