zs ZŠ a MŠ Valašské Meziříčí, Křižná 782

24. 08. 2020    15:24:30
Vánoce v ST III.

Když nám vedení školy oznámilo, že můžeme školu reprezentovat výrobky na vánočních výstavách, řekla jsem si, že do toho půjdeme. Díky sponzorskému daru jsme měli dostatek polystyrénových korpusů, děkujeme. Motáním klubíček z vlny jsme začali. Každý žák si poctivě namotal svá barevná klubíčka a s naší pomocí je přilepil a vytvořil věnec ozdobený zimními motivy. Díky náhodě se mi dostaly do rukou zbytky lipového dřeva, které se používalo při stavbě Libušína na Radhošti. Z půlkruhu uděláme svícen na čajové svíčky. Díky šikovnému panu Doškovi, který nám nabídl pomoc, vznikly díky smirkování, lakování a dozdobení nádherné dekorace. Co s nasbíranými přírodninami? Do sklenic od zelí jsme nasypali kaštany, dosypali šiškami, zakomponovali světýlko a další výrobek hotový. Ale čím ho přikryjeme? Posadíme na něj skřítka! „Doneste si na zítra ponožku“. A už pracujeme: odměřit vousy, sestřihnout, přilepit, ozdobit, posadit. Výsledek velkolepý. Na každý stromeček patří baňka. Potřebujeme barevné papíry, raznici vločky, spoustu špendlíků a kouli. Další hodiny pracovek jsou naplněné samostatnou prací s pečlivým dozorem a malou pomocí. Je vidět, že všichni jsou nabuzeni zajímavou prací. Den výstavy nastal. Budou se naše dekorace líbit? Nezklamali jsme, pochvaly jsou slyšet ze všech stran. Žáci se radují a já s Petrou také. Jsme správný tým. Díky. „Co budeme dělat příště?“ ptá se Marcelka. „Nazdobíme si stromeček. A potom holky budou pracovat s alobalem a kluci slepí anděla“. Vánoce jsou přece až příští týden .

Mgr. Dáša Machálková