zs ZŠ a MŠ Valašské Meziříčí, Křižná 782

24. 08. 2020    15:24:30
Co má ST III. nejraději...?

Na tuto otázku není snadná odpověď. Baví nás čtení – máme své slabikáře a čítanky, ale každý žák má svůj stolní kalendář, ve kterém hledá, kdo má právě dneska svátek. Tomáš čte každý den pranostiku z valašského kalendáře a pak si vysvětlujeme, co vlastně znamená. Byli jsme ve školní knihovně a ve třídě máme každý svoji oblíbenou knihu, kterou si můžeme vzít i na domácí čtení. Máme rádi matematiku, protože se učíme bezva finty, jak příklady vypočítat. V psaní nás to baví moc, píšeme psacím i hůlkovým písmem, jenom paní učitelka občas luští moc malá písmenka, anebo naopak moooc velké tahy přes pomocné linky. Ale vše chce čas a trpělivost. Do psaní patří i opisování textů na PC, na klávesnici se učíme orientaci. Stejně nejvíc nás baví hudební výchova. Naše zpěvníky mají hodně zajímavých písniček, jejichž text je často podpořen obrázky. Písnička „Od žampionu k bedle“ se stala podzimním hitem. Ve zpěvnících najdete fotografii zemřelého Karla Gotta, protože jeho písničky jsme poslouchali velmi často. Na parapetu před třídou jsme mu z květin udělali srdíčka. A ještě z té veselé stránky: nejvíc se v hudebce pobavíme, když se učíme kroky nějakého tance. To jsou zpocení a udýchaní všichni, mladí i starší. Minulý týden nám začala muzikoterapie a ta je podle všech prostě „boží“.

Mgr. Dáša Machálková