zs ZŠ a MŠ Valašské Meziříčí, Křižná 782

24. 08. 2020    15:24:31
Tvoření v ST III.

Pracovní výchova má v týdnu nejvíce hodin, proto to chce velikou motivaci, aby žáky bavila. Na začátku roku jsme se seznamovali, co vlastně umíme. Práce se zažehlovacími korálky a tvoření tácků pod skleničku byla rozjezdová. Stříhání brček a navlékání na nit šla všem. Co z nich bylo? Netradiční náhrdelníky a náramky pro maminku, pro babičku, pro všechny. Vyrobit si vlastní stojánek na tužky z malé skleničky a kuchyňské drátěnky, ozdobit si ho a seznámit se s tavnou pistolí, to bylo něco. Z podzimních vycházek jsme nosili kaštany, ořechy, listy, šišky, šípky, kůru, z pozemku bylinky, květiny. Co s nimi? Vyzdobili jsme parapety na 1. stupni srdíčky. Barevné listy jsme nalepili na starý deštník a zbytek jsme otiskli na balicí papír kolem postaviček Křemílka a Vochomůrky. Listy byly předlohou a šablonou ve výtvarné výchově. Práci s tužkou, fixem, s tuší a voskovkou umocnily prostory školní výtvarné třídy na druhém stupni. Ve třídě máme téměř 20 krabic s puzzle. Skládání obrázků baví každého a já je využívám jako jednu z možných odměn. Prostě mistři! Když se nás zeptáte, zda tvoříme rádi, bude naše odpověď jasná: RÁDI.

Mgr. Dáša Machálková