28. 08. 2019    11:09:33
Výlet ST III

Když se blíží konec roku, každý se ptá: „Pojedeme na výlet?“ Moje odpověď zněla: „My vyjedeme určitě!“ Minulý týden jsme opustili školní lavice a jeli. Cílem naší cesty byly Vizovice. A protože se říká, že den bez čokolády je jako den bez slunce, navštívili jsme nejdříve zámeckou čokoládovnu. Když jsme stáli před pultem, nevěděli jsme, co si dát. Nakonec si každý vybral několik kousků, aby se mu v puse udělalo nebe na zemi. Mňam.

Další kroky vedly do zámku. Průvodkyně nám otevřela reprezentativní prostory prvního patra. Interiéry jsou bohatě vybaveny hodnotným nábytkem, sbírkami porcelánu, orientálními předměty a vzácnými obrazy. Nejvíce na nás zapůsobil reprezentační sál s působivou nástěnnou výmalbou, kde se konají svatební obřady. Prohlédli jsme si celkem 24 pokojů. Samozřejmě jsme fotili o sto šest. Na náměstí v restauraci U Tonka jsme poobědvali. Cestu autobusem jsme přerušili zmrzlinovým zastavením ve Vsetíně. Řidič autobusu s námi jel, jako by nás ukradl, proto jsme byli na autobusovém nádraží ve Valašském Meziříčí s pětiminutovým předstihem. Výlet se všem líbil. (viz fotogalerie)

Děkuji našim milým sponzorům, kteří celodenní putování za historií mým žákům finančně zabezpečili.

Mgr. Dagmar Machálková, tř. učitelka