28. 08. 2019    11:09:28
Ozdravný pobyt v přírodě

Ve dnech od 3. do 7. června se žáci z různých ročníků naší školy zúčastnili Ozdravného pobytu v přírodě na Čartáku.

Byli jsme ubytovaní v příjemném prostředí chaty v hezky zařízených pokojích. Bylo o nás velice dobře postaráno příjemným a milým personálem. Hned po příjezdu jsme se vydali prozkoumat nedaleké okolí. Kluci si oblíbili travnaté hřiště pod chatou, kde hráli fotbal. Děvčatům se zalíbilo posezení se stoly, kde hrály společenské hry. Mladší žáci plně využívali velkou trampolínu.

Počasí nám přálo a tak jsme mohli každý den vyrazit na túru do okolí, navštívili jsme například Velké Karlovice i Hutisko Solanec a Jezerné. Nepřekvapilo nás ani deštivé odpoledne, měli jsme tak čas i na tvůrčí činnosti a žáci si vyzkoušeli vyrábět klíčenky ze smršťovacích fólií. Využili jsme čas i na utužení znalostí v dopravní soutěži, kdy žáci plnily různé úkoly a prokázali tak, že mají přehled v dopravních prostředcích i předpisech. Žáci si vyrobili deníky, které jim tyto krásně strávené červnové dny budou připomínat. V deníku si pyšně a originálně zaznamenali, místa, které viděli a s kým školu v přírodě strávili. Celý pobyt nám utekl jako voda a my se plní zážitků a spokojení vrátili domů.

Fotky najdete ve fotogalerii.

Mgr. Veronika Spáčilová, spec. ped.