28. 08. 2019    11:09:33
Velikonoční tvoření v ST III a výstava v Kelči

Prezentace práce je pro nás vždycky výzva. Na vánoční výstavě v Brankách jsme zabodovali. Když jsme dostali pozvání na velikonoční duhové dny do Kelče, dlouho jsme neváhali. Nejdříve jsme prošli motivačním internetem, jásali jsme moc. Pak jsme zhodnotili materiální možnosti, veselí pominulo. Řekli jsme si, že to nevzdáme: něco dali sponzoři, něco jsme museli zakoupit. A šlo se na věc. Začali jsme třídit, motat, stříhat, kroutit, lepit, navlékat, sypat, malovat, brousit. Do rukou jsme brali vlnu, lepidlo, provázek, smirkový papír, vatu, karton, věnečky ze slámy, jehlany, kruhy i koule z polystyrenu, korálky, stužky, krajky, bavlnky, nitě, pedig, peří, kroucenou vrbu, krušpánek, vyfouknutá vajíčka, dřevo, kůru, tavnou pistoli, svíčky, raznice, štětce, bezbarvý lak i akrylové barvy, těstoviny a drobné koupené dekorace. Výsledkem byly jarní svícny, vajíčkový stromeček, klubíčka z vlny, věnečky na několik způsobů, vázičky, stojánky, veliká zaječí rodina, vajíčka točená, lepená i malovaná, jarní i velikonoční aranžmá. Dlouhé hodiny v pracovní výchově přinesly ovoce. Výsledek byl famózní. (viz fotogalerie) Výrobky zdobily chodbu na 1. stupni naší školy.

Do Kelče jsme vezli výrobky, které zhotovili žáci pod vedením učitelek PV: Mgr. Bohumily Valáškové, Mgr. Veroniky Spáčilové, Mgr. Marie Papežové, Mgr. Dagmar Machálkové. Návštěvníci výstavy v Kelči práce obdivovali, chválili, fotili. Byla dobrá prezentace naší školy na veřejnosti.

VELIKONOČNÍ DAR

Třída ST III poslala dvě krabice velikonočních výrobků klientům a zaměstnancům do Domu pokojného stáří ve Valašské Bystřici, aby jim přispěla k příjemné jarní a předvelikonoční pohodě.

Mgr. Dagmar Machálková