28. 08. 2019    11:09:34
Konec roku v ST III

V listopadu do naší třídy nastoupila nová paní asistentka. Společně jsme se jí uvedli do našich rituálů a zvyků. Nejvíce jsme se „oťukali“ při hodinách pracovní výchovy, kdy je nálada uvolněnější a my si víc povídáme, co nás baví, co nás zajímá. Když opomenu výuku, v listopadu a v prosinci jsme se zaměřili na tvoření výrobků na Vánoce. Tavnými pistolemi jsme lepili skořápky, bukvice, kaštany, žaludy, kávová zrníčka, badyán, skořici, sušenou kůru z citrusových plodů, korálky, alobalové kuličky. Velice pěkné byly lakované svícny přikrášlené drobnými ozdůbkami. Když jsem přivezla březová polínka, všichni už tušili, co je čeká. Loupání staré kůry, natírání polystyrenových koulí a tvoření svaté trojice, 4 adventních svící a postav Kašpara, Melichara a Baltazara. Třešinkou na dortu bylo zdobení stromečku sušenými pomeranči. Vše nám zabralo mnoho času, ale výsledek byl na jedničku. Poslední školní prosincový den jsme si užili svátečně: čtením z encyklopedie Vánoc, poslechem koled, ochutnávkou cukroví a zkoušením některých ze známých zvyků. Domů si každý odnesl pár svých výrobků. Dnes víme, že vánoční prázdniny byly šťastné a veselé.

Mgr. Dagmar Machálková, tř. učitelka ST III.