28. 08. 2019    11:08:33
Prosinec v MŠ

Prosinec a s ním spojené svátky vánoční jsou již za námi. Utekl rychle, ale my jsme i přesto stihli spoustu věcí. Před první adventní nedělí jsme uspořádali dílničky, věnované výhradně maminkám. Tatínci měli za úkol hlídat odpoledne své ratolesti. Ochutnávaly jsme punč, tvořily vánoční dekorace a povídaly si. Brzy na to proběhlo ve školce a speciálních třídách čertovské řinčení. Den plný úkolů a her s čertovskou tématikou. Nezapomněli jsme ani na dílničky pro děti. Vyráběli vánoční ozdoby a sněhová těžítka. Nejvíce jsme si však užili pečení vánočního cukroví, které provonělo celou školu. Stromeček ve třídě pro děti už stál, čekal na dárečky, ale protože by to mohlo být zvířátkům líto, rozhodli jsme se nazdobit stromeček v atriu i jim. Přidali se k nám i ostatní žáci a vytvořili řetězy z popcornu, mrkve a jablíček. Při jeho zdobení nám Jindřiška hrála koledy, my ochutnávali dýňový punč od paní učitelky Stáni a zpívali společně s Jindřiškou. Pod naším stromečkem ve třídě nás pak čekalo příjemné překvapení v podobě dárků od Ježíška. (fotky najdete ve fotogalerii)

Jménem kolektivu základní i mateřské školy Vám všem přejeme šťastný nový rok 2019!

Mgr. Ladislava Jašíčková, uč. MŠ