Archiv
  
AKTUALITY    ZAMĚSTNANCI    PREVENCE    DOKUMENTY ŠKOLY    PROJEKTY    
  
  
28. 08. 2019    11:08:34
Canisterapie a muzikoterapie

I v letošním školním roce byly naplánovány různé terapie. Canisterapií, tedy léčebným kontaktem psa a člověka nás letos provázela Blanka Kopřivová se svou Baffy. Baffy je velmi energetický pejsek, který vřele uvítal hru s našimi dětmi. Ty mu různě schovávaly pamlsky, stavěly překážkové dráhy a hmatem zkoumali jeho srst, čumák i drsný jazýček. Někteří pak svůj tělesný tonus zkoordinovali s psím při klidovém polohování. Jeho dýchání…pohupování břicha i teplo…to vše má blahodárný vliv na zklidnění a zmírnění spazmat. Děti se tak přesvědčily, že pes už svou přítomností dokáže vyvolat dobrou náladu všude tam, kde je jí nedostatek. A o tom, že úsměv léčí, není pochyb.

Muzikoterapie u nás probíhá nyní, v zimních měsících. Jde o terapeutický přístup, který využívá jak působení hudby, tak i proces při vytváření hudby a zvuků. Jindřiška Letáková je skvělá hudebnice a úžasná muzikoterapeutka. Nejen, že krásně zpívá a hraje na různé hudební nástroje, ale nechává hrát i děti.

Naše lekce doprovází příjemná a uvolněná atmosféra, nekonečné zvuky nástrojů, dětské zpěvy a melodie písní.

V lednu je naplánována první návštěva solné jeskyně v Rožnově pod Radhoštěm. Obecně se pobyt v těchto jeskyních doporučuje nejen osobám se zdravotními problémy, ale také zdravým jedincům, např. sportovcům, kteří potřebují po intenzivním tréninku dočerpat minerály. Klima zde blahodárně působí na lidský organismus. Její specifické mikroklima, je charakteristické výjimečnou bakteriologickou čistotou vzduchu, který je nasycen minerály a mikroelementy. Kromě záporné ionizace je vzduch v jeskyni obohacen o prvky uvolňující se ze soli a to jód, draslík, vápník, hořčík, selen bróm a další. Právě při nedostatku těchto prvků dochází k selhávání autoimunního systému organismu jak dítěte, tak dospělého.

Léčebné a relaxační kůry v solné jeskyni poskytují odpočinek a uklidnění, mírní stres i deprese. Blahodárný účinek je přiřazován léčbě astmatu, zánětu průdušek, alergické rýmě ale i kožním alergiím. Pobyt v solné jeskyni podporuje imunitu v období chřipek.

Moc se už s dětmi těšíme a o průběhu Vás budeme informovat prostřednictvím fotek na těchto stránkách.(viz fotogalerie)

Za kolektiv pedagogů MŠ speciální Mgr. Ladislava Jašíčková