28. 08. 2019    11:09:35
Říjnové události v ST III.
  1. DRAKIÁDA

Říjen utekl jako voda. Byl ve znamení drakiády, kterou organizovala mateřská školka. Během měsíce jsme dostávali úlohy: vyplnit grafomotorické pracovní listy, naučit se básničku, přiřazovat dračí pexeso, složit puzzle, tvořit draky z přírodnin. Akci jsme ukončili společně v atriu.

1. 100 LET OD VZNIKU SAMOSTATNÉHO ČESKOSLOVENSKÉHO STÁTU

O významném výročí se mluvilo v televizi, v rádiích, psalo se v tisku i na internetu. Dějinné události jsme si připomínali při každé příležitosti. Seděli jsme nad mapou Československa, seznamovali jsme se s pojmy dvouocasý lev – symbol národní síly a odvahy, hranice státu, vlajka a její barvy, československá hymna, státní znak, státní pečeť, pamětní mince. Není nám cizí příjmení Tomáš Garrique Masaryk. V hudební výchově jsme se učili, jak se chovat, když hraje hymna a její text jsme opisovali v informatice i v hodině psaní. Učili jsme se písničku „Ach, synku“ a poslouchali současný hit „Za 100 let.“ Ve třídě jsme měli patřičnou výzdobu.

1. PŘIPRAVUJEME SE NA VÁNOČNÍ VÝSTAVU

Ve spolupráci s panem Doškem chystáme další výrobek na vánoční výstavu. Používáme smirkový papír, bezbarvý lak, skořici, badyán a drobné ozdoby. Výsledkem jsou svícínky z jasanového a bukového dřeva. Objednávky přijímáme ve třídě.

1. LOUČENÍ

Na konci října jsme se dozvěděli, že odchází naše paní asistentka, byli jsme smutní. Popřáli jsme jí, aby se jí v nové práci dařilo. Každý z nás dostal na památku dáreček. Slíbila nám, že se za námi někdy zastaví.

Mgr. D. Machálková, ST III