28. 08. 2019    11:09:39
Začal nový školní rok

Před měsícem začal další školní rok. Noví žáci, nová paní učitelka, nové paní asistentky, nový pan ředitel. Nové třídní kolektivy, nové třídní učitelky. TOLIK NOVÉHO! Máme za sebou pět školních týdnů a my jsme v období adaptace, opakování učiva, zvykání si na každodenní povinnosti.

Jak to vypadá v ST III.? Třídní učitelka Dáša a asistentka pedagoga Lidka mají 5 šikovných žáků. Začalo opakování učiva – pojmenováváme své spolužáky, vyučující, školní potřeby. Čteme pranostiky na září, přiřazujeme názvy ovoce a zeleniny k obrázkům, přikládáme, třídíme, soutěžíme. Opisujeme a přepisujeme, přemýšlíme, vzpomínáme, zpíváme, sčítáme, odčítáme, dokonce i násobíme. Na kontrolu výsledků v matematice používáme kalkulačku. Na tělocvik a výtvarku máme paní učitelku Petru, na předmět člověk a společnost a výchova ke zdraví paní učitelku Veroniku. Jsou bezva. V pracovní výchově jsme začali se zdobením klobouků, protože počasí nám stále hlásí, že bude teplo a že se klobouk bude hodit. Jak se nám práce povedla, posuďte sami na fotografiích.

Vypadá to, že rok 2018/2019 bude v pohodě. Přeji to svým žákům, zaměstnancům školy i rodičům.

Mgr. Dagmar Machálková, třídní učitelka ST III.