30. 08. 2018    10:27:06
Loučíme se se zimou, aneb vítáme jaro

Tučňáčí rodina s ledními medvědy se vrátila zpět domů, na jižní pól, a tak nic nebránilo tomu, aby dětské oddělení zaplavilo jaro, a s tím i blížící se Velikonoce.

K jaru neodmyslitelně patří „sněženky“, které děti vyrobily pomocí odličovacích tamponů a „kočičky“ – děti lepily plyšové šedé kuličky na papír. Dále děti barvily polystyrenová vajíčka, vyráběly (ovečku, kuřátka, zajíčky, vajíčka, kytičky a beránka) na zápich do květináče, tato činnost je bavila nejvíce, dokonce se zapojili i rodiče. Nechyběla ani pomlázka, kterou si děti nazdobily barevnými mašličkami. Všechny činnosti byly motivačně sjednoceny a vedly k zapojení dětí do výzdoby DO VM.

„Jaro začalo, slunce svítí, na louce rozkvetlo kvítí. Velikonoce už jsou tu zas, pomlázky a vajíček je čas.“

Krásné Velikonoce přejí  Bc. N. Podzemná a Bc. D. Kraftová, učitelky Zš a Mš