30. 08. 2018    10:27:46
Netradiční technika ve výuce

Po jarních prázdninách jsme se seznámili s další netradiční technikou. Novinkou bylo plstění. Žáci byli poučeni o bezpečném použití plstící jehly, vyzkoušeli si její správné držení a techniku vpichování. Jde o náročnou práci na udržení pozornosti, proto si ji vyzkoušeli jen někteří. (Zbytek třídy se učil pracovat s jehlou a nití, navlékali polystyrénové kousky nebo korálky). Stačí se jen chvilka nepozornosti a bylo by na světě: „Au,“. Takže nejdůležitější úkol pro žáky: hlavně se nepíchnout a nezlomit špičku! Esterka udělala srdíčko pro maminku, Tomovi se podařila pěkná beruška, František nemá práci dokončenou.

Práce se sypkým materiálem celou třídu baví. Na antistresový pytlíček z balonku plněný pískem budeme také vzpomínat. Víte, co bylo nejtěžší? Nejtěžší totiž bylo balonek nafouknout. Nadechni – foukni – drž balonek. Fotky dokazují, že jsme si to všichni pořádně užili. (viz fotogalerie) Výrobek vezmeme domů, dáme ho někomu z rodiny, protože my žádný stres ve třídě naštěstí nemáme.

Mgr.D.Machálková, ST3