30. 08. 2018    10:00:49
Olympijský karneval

Co napadne čtenáře, když napíšu Korea a sport? Správně! Zimní olympijské hry. Víte, co nás napadlo, když se blížil termín tradičního školního karnevalu? Bude olympijský!

Třídní učitelky ve spolupráci s asistentkami pedagoga připraví disciplíny. Žáci z ST3 vytvoří vlajku. Děti z MŠ a žáci se obléknou jako zástupci svého oblíbeného sportu nebo si přinesou masky, vytvoří týmy a hry mohou začít. Dohodnuto. V pátek jsme vcházeli do tělocvičny v plné parádě. Trenéři a maséři se svými svěřenci udělali první foto. Sportovci a rozhodčí složili slavnostní slib. A mohlo se začít. První disciplínou byl běh s olympijským ohněm (z papíru). Povzbuzování museli slyšet i ve vedlejší škole! Jelo se na bobech i na saních, „sněhovými“ koulemi se házelo, se „sněhovými“ koulemi se běhalo, lezlo se tunelem, foukalo se, šlapalo se, soutěžilo se. Své síly měřili malí i velcí. Aby byli všichni v kondici, přestávka byla taneční. Po náročných dvou hodinách se sčítaly výsledky. Nejlepší z týmu byli odměněni velkým puzzle, školka batůžkem, každý si odnášel „Pamětní list“. Odměnou pro rozhodčí byla jízda na kolečkových saních. (viz fotogalerie)

Děkuji panu Doškovi a panu Letákovi, kteří akci sponzorovali. Děkuji šikovným sportovcům i bezvadnému realizačnímu týmu. Olympijský karneval se všem líbil, tak zase v zimě za čtyři roky.

Mgr. D. Machálková, uč. ST3