30. 08. 2018    10:27:32
ST 3 na čertovské stezce

Je poslední měsíc roku 2017. V ranním kruhu se seznamujeme s významnými dny adventu. Nezapomněli jsme na svátek svatého Ondřeje, který se stal se svým bratrem Petrem patronem rybářů. Nezapomněli jsme ani na svátek svaté Barbory, patronku horníků. Víme, že se ten den mají šikmo uřezat větvičky třešní nebo višní, vložit do vázy s vodou, aby do Vánoc doma v teple rozkvetly. Nezapomněli jsme ani na svátek svatého Mikuláše, patrona zajatců, který v předvečer 6. prosince navštěvuje v doprovodu čerta a anděla děti. Buď je obdaruje, anebo je kárá.

V naší škole bývalo tradicí, že známá trojice navštěvovala žáky ve třídách. Letos to bylo jinak. Děti z mateřské školy a žáci speciálních tříd šli za čertem. Sešli jsme se v družině, kde jsme společně vytvořili dlouhý červenočerný papírový řetěz. Pak jsme se za něj chytili a za zpěvu známé písničky jsme se vydali cestou necestou k peklu. A co si myslíte? Čekal tam na nás? Tak já vám odpovím: „ Nikdo na nás nečekal!“ Našli jsme opuštěný studený kotel, spoustu zaprášených pavučin, ďábelské karty a prázdný čertův trůn. Takže žádné slzičky, žádný strach! Čert věděl, že máme ve škole hodné děti, a proto šel hledat dareby jinam. Všichni si vyzkoušeli, jak se na takovém trůnu sedí. Mrkněte do fotogalerie. Spokojeně jsme se vrátili do tříd, kde jsme zpívali, kreslili, stříhali, lepili a skládali obrázky našich starých známých. Balíčky jsme dostali u oběda a všichni byli spokojeni.(viz fotogalerie)

Za přítomné čertice zapsala Dáša Machálková, ST3