30. 08. 2018    10:27:27
U LUBOŠKA NA NÁVŠTĚVĚ

Od rána pršelo, foukalo, byla zima, ale nás to neodradilo a vyrazili jsme za bránu naší školy. Cestou jsme minuli trh se sezonním ovocem a zeleninou (nemusím snad psát, že základní druhy perfektně ovládáme, a už jsme na autobusovém nádraží. Vývěska hlásí, že máme jít na zastávku číslo 13. Kam jedeme? No přece do Branek na Moravě, kde bydlí náš spolužák Lubošek Sláma. Jeho rodiče nás pozvali, abychom se přijeli podívat na jejich domácí mazlíčky. Všichni se moc těšili. Lubošek nás vyhlížel a měl velikou radost, že nás škaredé počasí neodradilo. Vchodové dveře nebyly ještě zavřené a už tu byl s maminkou Péťa. A sotva jsme se usadili, přišel náš kamarád Tomášek Kreuz s maminkou, se kterými jsme měli domluvené rande. Určitě si říkáte: „Proč k Luboškovi jeli?“ Tak čtěte: Slámovi mají fenku Lady a ta má 9 štěňátek! Jistě uznáte, že jsme je museli vidět. A řeknu vám, to byla podívaná! Pejsánkové něžná, krásná, chlupatá, nádherná, roztomilá, fantastická štěňátka. Malé kluky a holčičky jsme si mohli vzít do náručí, pohladit, pomazlit se. Nikdo nás nepočůral J. Slovy to nelze popsat. Lubi, to je paráda. Děkujeme. Ale pak nám ještě pan Sláma přinesl činčilu Borůvku a králíka Sally. Lubošek nám pustil v televizi vystoupení ze školní akademie, abychom zavzpomínali na bezvadné dny, kdy jsme trénovali ve školní jídelně. Paní Slámová byla skvělou hostitelkou, káva, čajíčky, ovoce, výborný řez a jednohubky, prostě jsme se cítili jako doma. Hodiny byly nekompromisní, museli jsme se rozloučit. Lubošek nás doprovodil až na autobus. Máváme a jedeme. Ahoooj!

Ještě jednou VELKÝ DÍK manželům Slámovým. A vy mrkněte na fotky do fotogalerie.

Mgr. D. Machálková, učitelka ST3