30. 08. 2018    10:27:24
PODZIM a MY

„Podzim vládne téměř měsíc, ale počasí hlásí „ babí léto“. Tak co s tím uděláme? Půjdeme ven?“ zeptala jsem se minulý týden svých žáků. Peťa odpověděl za všechny: „ Joooooo!“ A bylo rozhodnuto. Do formuláře pro vedení školy jsem napsala: žáci se budou seznamovat se změnami v přírodě, budou poznávat nejbližší okolí, nasbíráme si přírodniny do pracovní výchovy, budeme utužovat kamarádské chování mezi sebou, budeme fotit a bude to fajn. A bylo. Po cyklostezce jsme si to namířili za město. Co jsme viděli? Veverky, které si dělaly zásoby na zimu, kačenky, které plavaly po řece všemi směry, stromy, které začaly svlékat barevné šaty, kaštany, které padaly do trávy. Taška se plnila listy i plody. Nezapomněli jsme se rozloučit se soutokem Vsetínské a Rožnovské Bečvy. Sluníčko hřálo a my se vrátili do školy usměvaví a příjemně unavení.

Na druhý den jsme si „ odskočili“ do zámeckého parku a doplnili sbírku přírodnin. (viz fotogalerie)

A i když bylo dnes zamračeno, pršelo a foukalo, byli jsme na celodenní vycházce. Kde? Tak čtěte náš další příspěvek.

Mgr. D. Machálková, učitelka ST3