30. 08. 2018    10:27:17
Speciální třídy hlásí: „ZAHÁJENO!“

Kdy to začne? Kde to začne? V kolik hodin tam máme být? Kdo je bude mít? Kdy se první den končí? Bude družina? To jsou pravidelné dotazy rodičů na konci prázdnin. Hledají na webových stránkách, volají do školy, kontaktují učitele. Poslední prázdninový týden jsou všichni v pohotovosti, napětí stoupá. Jaké to bude? Kdo bude nový? Pak přijde den D a hodina H. Letos to bylo 4. září. Napětí už na nikom nebylo znát.

Ve třech speciálních třídách vyučují usměvavé třídní učitelky a čtyři nové asistentky pedagoga. Vznikly nové kolektivy, které se budou seznamovat. Postupně se budou vytvářet i nové kamarádské vztahy. Začne pravidelný řád, zavedou se osvědčené rituály, nikdo se nevyhne školním povinnostem. Všechno bude klapat tak, jak má. Doufáme, že to bude v pohodě, radostně a vesele.

V ST 3 jsou dvě děvčata a čtyři chlapci. Paní asistentku Lidku přijali jako kamarádku, která vždy pomůže. Na otázku, kdo se nejvíc těšil do školy, zareagoval hlasitě jako první Peťa: „ Jáááá!“. Peťo, díky! Teď máme za sebou přípravný týden a od pondělí už „jedeme“ podle rozvrhu. Já i Lidka budeme rády, když Verunku, Esterku, Luboška, Frantu, Peťu a Tomáše úspěšně provedeme zajímavými zákoutími učebních plánů a když si konci školního roku ukážeme gesto jako Pat a Mat: „A JE TO“.

Žákům, rodičům, kolegům a všem zaměstnancům školy přeji pohodový školní rok 2017 / 2018.

Mgr. Dagmar Machálková, třídní učitelka ST3