28. 08. 2017    12:28:38
Školní akademie 2017

Tradičním vrcholem školního roku na naší ZŠ a MŠ je školní akademie, která se koná každým druhým rokem.

I na tu letošní se celá škola pilně připravovala a všichni už se těšili, až budou moci ukázat svým rodičům a přátelům, co všechno umí. Ve středu 21.6. už byl nachystaný celý sál s jevištěm a zvukař a moderátorky už netrpělivě čekali na zahájení.

Hvězdami dnešního dopoledne ale byli všichni účinkující. Naši nejmenší z mateřské školy předvedli roztomilou pohádku O řepě, pozadu nezůstaly ani speciální třídy se svými básničkami, písničkami a tanečky. Speciální třídy se také na akademii rozloučily se svými vycházejícími žáky a dokonce předvedly krásnou tělovýchovnou chvilku.

První stupeň ZŠ předvedl nejen krásné čtenářské výkony v  pohádce O kob-lížkovi, ale také ukázal svoje první znalosti z angličtiny. Na jevišti jsme mohli vidět i cvičení s kruhy.

Žáci druhého stupně pak leckdy zvládli nejen tanec a zpěv, ale taky vyrobit krásné kulisy a kostýmy. Někteří si troufli i na kytaru a cello! A i když se naši puberťáci někdy potýkali s trémou, stejně se nakonec se vším statečně poprali.

Představení byla zajímavá a pestrá a i když se vloudila nějaká ta chybička, zaslouží si všichni obrovskou pochvalu, protože není nic jednoduchého vystoupit na jeviště a něco předvádět před plným sálem (viz fotogalerie). A ten náš sál tentokrát opravdu zaplněný byl!

Děkujeme, jste skvělí!

Byla to legrace, byla to krása a teď honem na prázdniny!

Mgr. J. Korábečná