28. 08. 2017    12:40:47
Barevný týden ve speciálních třídách

Uplynulý týden byl ve znamení barev. S mateřskou školkou jsme se dohodli, že následující dny od pondělí do pátku budou mít barevný nádech. Dali jsme do klobouku všechny základní barvy a losovali jsme. Pondělí – modrá, úterý – červená, středa – černá, čtvrtek – bílá, pátek – žlutá. Bylo rozhodnuto.

Každá třída si pak upravila barevně i vyučování. U nás se počítaly předměty a věci denní potřeby, soutěžili jsme, kdo jich bude mít nejvíce. Vítězem se stal Lubošek Sláma, který donesl za celý týden 56 věcí. Vyhrál čokoládu zn. Milka. Ve vyučování jsme poznávali, třídili, skládali, počítali, četli, přiřazovali vše barevné, co nám přišlo pod ruce. A když k tomu přidáte barevné písničky, tak to už větší radost snad nemůže být. Určitě znáte tuhle: Červený šátečku, Žluťásku čičorečko, Černá vlna na bílém baránku, Modrá je planeta… a jiné. Barevný týden spojil speciálky před fotoaparát iPadu. Která fotka se vám líbí nejvíce?

Mgr. D. Machálková