28. 08. 2017    12:39:38
DEN ZEMÉ

V pátek 24.4. jsme se neučili podle rozvrhu jako obvykle. Měli jsme totiž projektový den Den Země.

Hned po zvonění jsme se sešli v 7. třídě a p. uč. Šimurdová nám udělala zajímavou přednášku o ekologii a o tom, jak se máme chovat k naší planetě, aby nám a všem ostatním živočichům a rostlinám ještě dlouho vydržela.

Potom jsme se přesunuli do muzea na lektorský program Stromy jako domy, spojený s velice zajímavým výkladem a krásnou výstavou, kde jsme si mohli prohlédnout spoustu vycpaných živočichů a seznámit se s jejich životem v přírodě. Nejtěžším oříškem pro nás bylo poznat, které vejce patří ke kterému ptákovi, ale i to jsme zvládli. (viz fotogalerie)

Po návratu do školy jsme si ještě vypracovali pracovní listy na téma příroda a ekologie, které jsme si potom vystavili na nástěnce na chodbě.

Celý projekt jsme završili zhlédnutím filmu na téma ekologie a čistá planeta.

Myslím, že po dnešku už se jistě každý z nás zamyslí nad tím, jak naší planetě co nejvíce prospět a co nejméně škodit!

za 2. stupeň Mgr. J. Korábečná, učitelka