Archiv
  
AKTUALITY    ZAMĚSTNANCI    PREVENCE    DOKUMENTY ŠKOLY    PROJEKTY    
  
  
28. 08. 2017    12:39:23
Vánoce a adventní čas v 6./8. třídě

K Vánocům a adventnímu času neodmyslitelně patří vůně jehličí, skořice a pomerančů. Klid, pohoda, tradice a vánoční rozjímání. My v 6./8. třídě jsme se vánočně naladili už na začátku prosince, kdy jsme si ve třídě nazdobili stromeček a vyrobili si papírový betlém.

            

K tomu samozřejmě patří i vánoční koledy, které u nás o přestávkách byly ke slyšení a také vyprávění o českých tradicích a českém Ježíškovi. A abychom nezůstali jen v Čechách, pověděli jsme si i vánočních tradicích v různých zemích světa a povídali jsme si i o zemích, kde se Vánoce vůbec neslaví. V hodinách čtení jsme si přečetli některé vánoční příběhy od švédské spisovatelky Astrid Lindgrenové, které nám dokázaly vytvořit tu pravou adventní náladu.

V hodinách výtvarné a pracovní výchovy jsme také nezůstali pozadu. Vyrobili jsme si vánoční stromečky jako ozdobu na štědrovečerní stůl a krásné dřevěné svícny.

Pomyslným bonbónkem na závěr byla pak návštěva výstavy Českých tradic v muzeu. Upekli jsme si perníčky, vyrobili dřevěnou ozdobu na stromek a prohlédli krásnou výstavu panenek, oblečených a naaranžovaných do různých svátků v roce. Byla to nádhera!

 

 

 

 

Nakonec to za nás za všechny shrnula Jitka Šandorová ve své slohové práci.

Krásné, poklidné Vánoce přeje naše třída!

Mgr. J. Korábečná, tř. učitelka