Archiv
  
AKTUALITY    ZAMĚSTNANCI    PREVENCE    DOKUMENTY ŠKOLY    PROJEKTY    
  
  
28. 08. 2017    12:27:55
SNOEZELEN ANEB I RELAXACÍ SE UČÍME…

 Od tohoto školního roku využíváme v rámci výuky novou multisenzorickou místnost SNOEZELEN, která vznikla díky podpoře sponzorů a grantu Města Val. Meziříčí.

 Co to vlastně je? Snoezelen je specificky vytvořené prostředí, jehož účelem je smyslová stimulace, relaxace a prožití osobní zkušenosti. Rozvíjí verbální i neverbální komunikaci, odbourává rizikové projevy, posiluje schopnost adaptace a socializace, snižuje poruchy chování, pozornosti a nesoustředěnosti, slouží k odbourávání impulzivity a přináší nové zážitky a zkušenosti.

 Ve snoezelenu je vše dovoleno, zde nikdo nikoho k ničemu nenutí, naopak, každý si dělá právě to, co v danou chvíli chce. Panuje zde naprostá atmosféra bezpečí a důvěry. Cílem je kladný emocionální prožitek klienta, neočekává se výkon a neuplatňují se žádné požadavky.

 Vybavení místnosti nabízí využití hudby, zrakových stimulů v podobě pohybujících se světelných efektů, čichových stimulů v podobě aromaterapie, hmatových stimulů v podobě různých povrchů a manipulačních předmětů (matrace, polštáře, deky, sedací vaky, závěsné houpací hnízdo).

 A jak se naše nová místnost líbí žákům? Nesmírně si to užívají! Každý si tu najde své místečko, každý si tu přijde na své. Co více dodat- fotky ve fotogalerii mluví za vše…

Mgr. V. Vozihnojová, Mgr. J. Farbáková-učitelky ST1,ST3