28. 08. 2017    12:40:13
Čtení v ST2

Máte rádi čtení? Kolik jste přečetli za rok knih? My se čtením bavíme. Na začátku roku zjišťujeme, jak jsou na tom naši žáci s čtenářskými dovednostmi. Ve škole probíhá v druhém pololetí čtenářská soutěž. My soutěžíme každý týden.

Hodina čtení začíná. Z krabice tahám karty a žáci mají za úkol „přečíst“, co je na obrázku. Je přítomna paní notářka – Ájinka, která zapisuje body za správnou odpověď. Jdeme do druhého kola. Čtou se slova. Kdo první přečte slovo nahlas, získává body. A máme tady třetí kolo. Přikládají se slova k obrázkům. Zdá se vám to lehké? Víte, jaký je rozdíl mezi zelím a kapustou? Víte, jak vypadá fazole a jak vypadá hrách? Proč se cuketa podobá okurce? Čtení je zábava. Čteme s porozuměním. Nasloucháme, jak čte kamarád, a pak odpovídáme na otázky, které se týkají textu. Říkáte, že to nic není? Tak máte bonus! Každý čtvrtek máme čtení ze své vybrané knihy ze školní knihovny. Čtou kluci, čte Ájinka, čtu já. Mezi naše tituly patří Pipi, Boříkovy lapálie, Včelí medvídci, Bylo nás pět. ČTENÍ NÁS PROSTĚ BAVÍ. Řeknu vám tajemství. Jak zazní věta: „Paní notářko, jste připravena?“, je Radim, Luba, Franta, Martin a Tomáš v pozoru a myslí jen na vítězství. A jistě se ptáte: „ Jaká je odměna“? Tak tuto otázku zodpovím hravě: katalog knih, katalog CD, katalog DVD, sladkost, poučně zábavná aplikace na iPadu nebo písnička do sluchátek.

Akce“ ČESKO ČTE DĚTEM“ se v naší třídě změnila na akci: „KLUCI Z ST2 ČTOU RÁDI.

Mgr. Dagmar Machálková, tř. učitelka ST2