28. 08. 2017    12:40:53
Ježkománie

I když září byl měsíc plný sluníčka, v nemocnici na dětském oddělení se už začalo podzimničit.

Letní výzdobu vystřídaly slunečnice, papíroví draci, podzimně zbarvené listy a ze všech koutů se na nás začali postupně zubit ježci. Ježci ve všech velikostech, barvách i materiálech. Propadli jsme JEŽKOMÁNII.

Děti vyráběly ježky různými technikami, jako je muchláž, otisk, práce s vlnou, koláž z přírodnin a jiné. O jejich životě se pak postupně dozvídaly nejen z pracovních listů, ale i z knih a výkladu p. učitelek. V herně byly umístěny básničky na toto téma, pro malé děti ježčí omalovánky, labyrinty a větší děti si mohly s ježky započítat nebo procvičovat na jejich bodlinkách správné užití i-y.

Na všechnu tuto práci dohlíželi dva ježci ze sena a šišek, vyrobení společnou prací p. učitelek a pacientů, ale i obrovský ježek na nástěnce, vytvořen z otisků. Kožíšek tak vznikl z dlaní učitelek, lékařského personálu a pacientů pohybujících se tento měsíc na oddělení.

Bc. L. Jašíčková, učitelka MŠ