28. 08. 2017    12:40:03
Farmáři z ST2

V naší třídě je letos 5 šikovných chlapců. Během uplynulého měsíce bylo plno práce. Žáci se seznamovali se školním řádem, třídními pravidly a rituály, opakovalo se učivo, vzpomínalo se na prázdniny. Září bylo ve znamení farmaření. První návštěva školního pozemku nás dostala do kolen. V dubnu vysazené bylinky, astry a aksamitníky se krčily pod vysokým plevelem. Nezbylo nám nic jiného, než se pustit do práce. Odplevelit, prokypřit, zamést, zalít. Před okny třídy byly stromy obsypány švestkami. Co udělá pracovitý farmář? Posbírá je a dá je sušit. Na chlapce čekala další práce: rozpůlení ovoce nožem, vypeckování, ukládání na rošty sušičky a seznámení s její obsluhou. Pro Toma, Luboška, Frantu, Martina a Radima hračka! Nakonec jsme si ve třídě vyrobili z kartonu farmu. Práci velela farmářka Ája. Kluci skládali hospodářská zvířata, stromy, ovoce, zeleninu, postavili stodolu i pár stájí. Na pole dali zelí, květáky a dýně. Do projektu se zakomponoval i rybník s husami a cesta pro auto z firmy Madeta. Prostě farmář na podzim nezahálí. Prochází se přírodou a pozoruje, jak přichází podzim. Proto jsme se vydali za město a sledovali práce na zahrádkách. Své stopy jsme otiskli a vystavili. Tento týden jsme sadaři. Ve třídě tvoříme z papírových kuliček strom. Brzy ho najdete na stěně před naší třídou. A co nás brzy čeká? Sledujte náš web a fotografie.

Za kolektiv z ST2 zapsala farmářka Dáša Machálková