Archiv
  
AKTUALITY    ZAMĚSTNANCI    PREVENCE    DOKUMENTY ŠKOLY    PROJEKTY    
  
  
31. 08. 2016    09:58:53
Holešovská Regata 2016

S čerty nejsou žerty „ a opravdu. Naše loď na první pohled vzbuzovala respekt. Aby tak ne. Rohatý trůn usazený v oblouku z otesaných kamenů, potažených pavučinami a spojený řetězem, aby se nerozpadl. Ze všech možných skulin vylézaly chlupaté tarantule a jiná odporná havěť. Kotel, v němž bublalo a doutnalo cosi odporně smrdutého. Chlupaté posádce, jenž přes huňaté kožichy, zarostlé brady a pekelně špičaté rohy nešlo vidět ani do očí. Při každém jejich pohybu chrastící řetězy. Leckterému přihlížejícímu by zmrzl úsměv na rtu. Chlupaté příšery nezviklalo horko, ani obklopující se voda a dál si mastili svůj čertovský mariáš.

Mnoho diváků se asi zamýšlelo, copak čerty přimělo vylézt ze svých brlohů a hle,.. ani čerti si nechtějí nechat ujít Holešovskou Regatu.

Konkurence byla i letos obrovská. Do detailu vyšperkované plavidla se hrdě nesla po vodních kanálech holešovského zámku. Vidět jste tu mohli vikinskou loď, rodinku Simpsnů, obrovského pavouka s motýlem Emanuelem i Makovou panenkou, loď Dana Nekonečného, bazén a mnoho dalších.. Atmosféra byla úžasná i když slunce a horko spalující.

Myslím si, že posádka i realizační tým byl po dlouhé a vytrvalé práci odměněn nadšením a radostnými pohledy diváků. (viz fotogalerie)

 za realizační tým Bc. L. Jašíčková