30. 08. 2016    09:39:42
Dortová slavnost 5./6. třída

5. a 6. třída v zámku Kinských

Všichni už dávno víme, že muzeum v zámku Kinských pořádá skvělé programy pro školáky. Proto jsme si na předprázdninový čas zvolili hned dva takové – Grafickou dílnu Jožky Barucha a Dortovou slavnost.

Grafická dílna měla dvě části. V té první jsme si vyrobili osobní dřevěnou hračku, v té druhé jsme se naučili tisknout linorit. Děti to moc bavilo a samozřejmě si odnesly své výrobky pyšně domů.

Pomyslnou třešničkou na závěr byla dortová slavnost. Děti dostaly k dispozici dortový korpus a samy už si vytvořily marcipánové figurky a celkový vzhled dortu. Doufáme, že uspěje v soutěži! Než nám příjemné paní průvodkyně připravily v místní kavárničce kakao a kousek našeho dortu, mohli jsme se podívat na výstavu starých hraček a také si pohrát v místní herně. Pak už jsme si jenom spokojeně nacpali bříška. (viz fotogalerie)

Děkujeme opět pracovníkům muzea za příjemné zážitky!

Mgr. J. Korábečná