30. 08. 2016    09:58:57
Mezinárodní den dětí v ST2

Dnešní den byl v naší třídě trošku zvláštní. Začal tím, že jsme si šli koupit nanuky v rámci výuky matematiky. Po návratu dostal Franta možnost, aby si vyzkoušel moje povolání. Vedl s přítomnými žáky blok – pomocí fotografií pojmenovával spolužáky a vyučující ve třídě, dělal kalendář, počasí, barvy, hodiny a roční období. Kontroloval, zda mají ostatní vše v pořádku, vyvolával a ptal se na dny v týdnu, nechal Terezku přečíst, kdo má dnes svátek, Petr počítal. Franta si vedl dobře a dostal jedničku. Pak přišlo na řadu čtení z knihy Ferda Mravenec. V mé třídě je poslech čteného textu ve velké oblibě, letos jsme zvládli Včelí medvídky, Žofku, Broučky a rozečetli jsme Macha a Šebestovou, Ferda byl pro dnešní den speciálně vylosován. V další hodině jsme vytáhli zpěvníky a zopakovali jsme si několik songů, které známe zpaměti i podle obrázků. V poslední hodině jsme splnila přání každému. Esterka chtěla iPad, Luba Terasoft, Terezka hrála na klavír, Peťa si listoval knihou a František bubnoval na djembe. Na oběd šli všichni s dobrou náladou, domácí úkol se přece na MDD nedává.

Mgr. D. Machálková, učitelka ST2