30. 08. 2016    09:59:00
Dopravní hřiště

Naši žáci se pravidelně účastní výuky na dopravním hřišti v rámci hodin tělesné výchovy. Co tomu předchází? Ve škole jsou seznámeni se zásadami bezpečnosti při pohybu na komunikacích, opakují si dopravní značky, řeší jednoduché dopravní situace, popisují výbavu jízdního kola a oblečení cyklisty. Praxe se pak odbývá na zmiňovaném dopravním hřišti. V úvodu jsou zaměstnancem hřiště poučeni o zásadách bezpečnosti při jízdě na kolech a kárách, projdou si trasu cest, které jsou lemovány značkami a semafory. Hodina začíná. Někteří žáci se stávají chodci a respektují zásady na přechodech, ostatní se snaží jezdit podle pravidel. Nejlepší se totiž mohou připojit do řad spolužáků 2. stupně, kteří nás jezdí reprezentovat do okresní soutěže. Komu se to povedlo? Sledujte dál naše webové stránky a nahlédněte do fotogalerie!

Mgr. Dagmar Machálková, ST2