31. 08. 2016    09:58:55
Seminář polytechnické výchovy

Dne 26.4.2016 byl na naší škole pořádán seminář paní Leny Banszel Freyové-polytechnická výchova.
Paní lektorka nás seznámila s mnoha technikami, které můžeme použít v hodinách pracovního vyučování jak v MŠ, tak s žáky na 1.stupňi. Tvořily jsme abstraktní obrázky z taveného vosku, vyráběly voňavé barvy a prsty nanášely na papír, a tak vznikaly krásné obrázky.
Velice zajímavá byla technika s pěnou na holení.
Za pár minut jsme vyrobily voňavou modelovací hmotu, ze které jsme dle vlastní fantazie tvořily.
Velmi lehké bylo vyrobit si vlastní mýdlo. Tuto techniku jsme v hodině pracovního vyučování  2. a 3. ročníku s žáky hned vyzkoušeli. Žákům se dařilo a třída se nám celá provoněla.
Přikládám recept na voňavou modelovací hmotu, kterou si rodiče s dětmi mohou doma sami vytvořit a hrát si:
300m vody
150g hladké nebo polohrubé mouky