30. 08. 2016    09:59:02
Jarní cvičení v přírodě ST2

Jarní pranostika říká: “Březen – za kamna vlezem, duben – ještě tam budem.“ Duben začal, ale teploty vyskočily na letní hodnoty. Takže žádné: „…ještě tam budem..“, ale jdeme ven! Úterní ráno bylo ve znamení modré oblohy a příslibu slunečného počasí. Poučeni o chování a bezpečnosti na komunikacích jsme se vydali jarní přírodě vstříc. Zelená tráva, zlatý déšť, bíle kvetoucí trnky, pupeny na kaštanech a první lístky bříz nás vítaly v okolí Bečvy. Cyklostezka nás dovedla do Poličné a dál za město. Ptáte se, co jsme cestou zažili? Byli jsme vyzbrojeni dalekohledem i lupou. Poznávali jsme bílé sasanky a kočičky, žluté podběly a pampelišky, voněli jsme k fialkám, zelené kopřivy jsme registrovali z uctivé vzdálenosti. Pozorovali jsme drobný hmyz a vítali se se včelami, které měly plné křidélka práce. Datel nám dělal společnost při svačině. Trasa byla dlouhá, ale to nám nebránilo zastavit se na skok v nedaleké venkovní posilovně pro seniory. Do školy jsme došli unaveni, ale spokojeni.

Mgr. Dagmar Machálková, učitelka ST2