30. 08. 2016    09:59:03
První jarní den v ST2

Tak jsme se konečně dočkali, 20. března nastalo astronomické jaro, kdy Slunce vstoupilo do znamení Berana. Zima nám dala definitivně sbohem a dnes byl první jarní den. Naše třída se na něj poctivě připravovala a dávala to všem najevo na parapetu před třídou. U motta „HALO, JARO!“ se zastavil téměř každý. Netradiční úly, včelky ze šišek, batikovaná louka, papírové kytičky, beránci z dřevěného odpadu, polepené kameny ubrouskovou technikou, výsledky zajímavých hodin v pracovní a smyslové výchově.

Dnešní jarní rovnodennost jsme promítli i do vyučování. Začali jsme čtením Příběhů včelích medvídků a listováním v časopise Včelařství, navázali jsme povídáním o včele medonosné. Písemně jsme odpovídali na otázky, které se týkaly zdraví, úlů, včelínů a medu. Pak proběhla ochutnávka lesního medu. Během velké přestávky byla malá módní přehlídka včelařské kombinézy s kloboukem, která chrání včelaře před žihadlem. Na videu jsme si prohlédli včelín a na pracovním listu jsme se seznámili s postupem, jak se dostane med až do sklenice. Ochutnali jsme květový med. Dopoledne jsme ukončili písničkami: Ztratila Lucinka bačkorku, Včelka Mája, Na políčku v jetelíčku… Následovala odměna v podobě medového perníku. Dnešnímu pondělí se říká MODRÉ PONDĚLÍ. A opravdu - modré rifle, modré tričko, modré proužky na svetru, modré přezuvky, modré oči i modrou pastelku byste dnes v naší třídě našli. Tradici jsme dodrželi. A co vy, milí spolužáci, přidáte se k nám? Jen tak mimochodem máme pro vás informaci, že zítra je ŠEDIVÉ ÚTERÝ a potom ŠKAREDÁ STŘEDA. (více ve fotogalerii)

PŘEJEME VŠEM VESELÉ VELIKONOCE.

Mgr. Dagmar Machálková, učitelka ST2