30. 08. 2016    09:59:07
Školou se rozezněly léčivé tóny

Muzikoterapie, tedy léčba hudbou, konaná v pátek 12.2.2016, rozzářila nejen děti z MŠ a žáky speciálních tříd, ale i nás pedagogy. Všichni jsme se těšili na tóny a vibrace různých etnických nástrojů a příjemně zvučný hlas naší muzikoterapeutky Jindřišky Letákové, z něhož až běhá mráz po těle. Se zájmem jsme poslouchali, vyzkoušeli si hudební nástroje jako jsou bonga, šamanské bubny, zvonky, dešťové hole, tibetské mísy, fujara či didgeridoo. Na závěr jsme se nechali unášet tóny nízkými, vysokými, klidnými i divokými,… Někteří si dokonce při závěrečné relaxační části i zdřímli, což svědčí o pozitivním účinku muzikoterapie.(viz fotogalerie)

Hodina byla potěchou pro tělo i pro duši. Moc děkujeme paní Jindřišce a těšíme se na příští setkání.

Mgr. V. Vozihnojová, spec. ped. ST3