30. 08. 2016    09:39:45
Zámek Kinských opět nezklamal

Stalo se už tradicí, že pracovníci zámku Kinských pořádají lektorské programy pro žáky. S kolegyněmi vždy netrpělivě očekáváme mail, který nás informuje o nových akcích. Pokaždé je na co se těšit a společně s dětmi vyrážíme, plni očekávání, co se zase dovíme nového.

Tentokrát zněla pozvánka obzvlášť lákavě: ´´ Svět barev – malířova paleta.´´ Zajímavou formou jsme se seznámili s tím, jak vzniká světlo a co všechno dokáže. Po rozdělení do skupinek jsme kouzlili s barvami a učili se míchat jejich odstíny. Ale snad nejvíce nás zaujal ´´pračlověk´´, který nám předvedl jak a čím si lidé v pravěku zdobili jeskyně. Nebyly to krásné barvy jaké známe dnes, ale namíchané ze sádla, hlíny, dřevěného uhlí, dokonce z krve a moči zvířat. Z barev namíchaných podle této pravěké receptury, samozřejmě některé přísady chyběly, jsme vytvořili takové dílo, že před námi smekl i sám pračlověk.

Chtěli bychom moc poděkovat všem zaměstnancům zámku Kinských za jejich fantazii při vytváření nových programů, za trpělivost, se kterou přistupují k našim dětem.

Děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

kolektiv učitelů a žáků