31. 08. 2016    09:58:58
Fotbalové dopoledne

Ve středu 20.1.2016 proběhlo přátelské fotbalové utkání mezi žáky naší školy a žáky ZŠ a MŠ Vsetín, Turkmenská. Zúčastněné týmy byly rozděleny do dvou skupin. Na starší žáky II. st. a mladší žáky I. st. Po úvodním nástupu, rozdělení a upřesnění pravidel, zahájil organizátor soutěže a arbitr v jedné osobě Roman Petružela úvodní zápas starších žáků. Hrálo se systémem 3+1 s možností volného střídání. Jednotlivé zápasy se hrály jednokolově 2X po deseti minutách. První poločas probíhal v napjaté atmosféře plných soubojů a emocí. Adrenalin v hale byl doslova cítit a zápas nabýval na dynamice. Eskalující souboje musel arbitr usměrňovat a nutno říci, že měl „ plná ústa“ práce. Po 20 min. vypjatého zápasu bylo rozhodnuto. První klání vyhráli hosté ze Vsetína 7:4. Na řadu přišla druhá část sportovního dopoledne, a to utkání mladších žáků I. st. Utkání fotbalových benjamínků probíhalo s nemenším nasazením a zaujetím a mnohdy svou ekvilibristikou převyšovalo úroveň starších žáků. Zápas plný krásných fotbalových momentů skončil v prospěch domácích borců 6:3. V konečném účtování skončilo toto společné sportovní setkání smírčím výsledkem 1:1. Přestože všechna utkání byla „vyhecovaná“, plná soubojů a také drobných provinění proti pravidlům, přesto se vše neslo v duchu fair play a po každém utkání to hráči stvrdili podáním ruky.

Myslím si, že se sportovní dopoledne podařilo, jak po stránce sportovní, tak po stránce organizační. Hosté ze Vsetína odcházeli spokojeni s myšlenkami na další společná sportovní setkání.

Mgr. Roman Petružela