30. 08. 2016    09:59:09
Pečení perníčků

Adventní čas se pomalu blíží, a protože pečení perníčků neodmyslitelně patří k tradicím Vánoc, pustily se speciální třídy do práce. Jak se zpívá v písni Jana Wericha: „Ten umí to a ten zas tohle…“, jeden vážil, druhý sypal, třetí hnětal… Nikdo v přípravě těsta nezahálel. Na své si přišly také naše čichové a chuťové buňky. Poznávali jsme voňavé koření, a někteří dokonce neodolali a smlsli si na medu či olizovali prstíky obalené ve zbytku těsta. Odležené těsto jsme společnými silami vyváleli a vykrajovali vánoční motivy.

Perníčky se nám hezky upekly a školou se linula vůně – vůně Vánoc, na které se všichni těšíme. Za odměnu jsme nejen ochutnali, jak se nám perníčky povedly, ale vymalovali si také perníčkovou omalovánku. (viz fotogalerie)

Mgr. V. Vozihnojová a Mgr. J. Farbáková, učitelky ST