30. 08. 2016    10:00:32
Halloweenské tvoření

Přestože Halloween není tradiční český svátek, jeho obliba u dětí i dospělých stále stoupá. Koho by totiž nelákalo tvoření z přírodnin… vydlabat si dýně, vtisknout jim obličej a vložit dovnitř čajovou svíčku.. vyrábět netopýry, duchy či jiná strašidýlka a vyzdobit si jimi prostory u vchodových dveří.

... A právě to se dělo i na dětském oddělení nemocnice ve Valašském Meziříčí. Hospitalizované děti si mohly, pokud jim to jejich zdravotní stav dovolil, vyrábět různé druhy strašidýlek z gázy, ruliček od toaletního papíru, plastových láhví či nitek. Ze všech koutů v herně se tak na vás zubily různé příšerky a pavouci. Děti malovaly, lepily a stříhaly s velkým nadšením. (viz fotogalerie)

A odměnou učitelům byly rozzářené obličeje dětí a radost z hotových výrobků, které si s hrdostí odnášely domů…

Bc. Ladislava Jašíčková, učitelka MŠ