30. 08. 2016    09:39:46
Řemeslné dopoledne se dřevem a Život plný námahy - 5.,6. třída

Protože už dávno víme, že Muzeum regionu Valašsko sídlící v zámku Kinských mívá velmi povedené lektorské programy, neváhali jsme ani tentokrát.  V Životě plném námahy jsme si nejprve prohlédli krásnou výstavu řezbářských prací našich předků, která znázorňovala právě jejich nelehký život. I díky výkladu sympatické paní průvodkyně jsme si uvědomili, jak dobře se nám dnes vlastně žije. Děti si samy některé činnosti, které dřív lidé běžně vykonávali, i vyzkoušely. Nakonec vše vyvrcholilo znalostní soutěží. Už teď netrpělivě očekáváme výsledky!

Jako pomyslná třešinka na dortu pro nás bylo Řemeslné dopoledně se dřevem, kde si děti pod dohledem šikovných lektorek vyrobily krásného dřevěného soba a robota. Výsledek už záležel jen na jejich fantazii...Domů si každý odnášel dva krásné výrobky a pěkný pocit z příjemně stráveného dopoledne.

Děkujeme tímto velice pracovníkům muzea za jejich snahu a neustálou pomoc nám učitelům. Těšíme se příště!

Mgr. Jitka Korábečná