30. 08. 2016    09:59:10
Podzim v ST 2

Co se asi našim žákům vybaví, když se řekne podzim? Nejčastější odpovědí bude: podzimní prázdniny. A ty už máme za sebou. V týdnu, kdy začaly, připravily paní učitelky z ST1 a ST 3 podzimní hrátky. Pro nás to znamenalo společnou vycházku do abácie a sběr přírodnin. Po návratu jsme si zopakovali písničku Kaštany od Zdeňka Svěráka a pak se pustili do tvoření. Vznikaly koláže i netradiční malířské palety. Kdo chtěl, vykreslil si podzimní omalovánku. Z listí jsme vytvořili loď, abychom se vydali na prázdninovou plavbu. Jaká byla? To jsme si řekli v pondělí v ranním kruhu.  V úterý jsme měli podzimní cvičení v přírodě. Počasí lákalo do přírody, zámek Kinských na výstavu fotografií hub a zapomenutých řemesel, využili jsme toho. Jen co polevil ranní mráz, vyrazili jsme. V zámku jsme si prohlédli výstavu fotografií pana Jiřího Nováka i krásné dřevořezby. Park nám poskytl vše, co podzim nabízí. Barvy, koberce listí pod stromy, zpívající ptactvo, slunečné závěsy mezi keři a krásná zákoutí. Využili jsme svých iPadů a učili jsme se fotit i pořizovat svá první videa. Některým se dařilo více, některým méně, ale jsme na startu a do cíle školní plavby je daleko. Tak AHOJ!

Za posádku podala hlášení kapitánka Dáša a fotodokumentaci zajistila kormidelnice Ája.