30. 08. 2016    09:59:11
Namaluj mi beránka

Tuto větu známe z knihy „Malý princ“ a je i názvem benefiční prodejní výstavy, kterou zrealizovala Diakonie Valašské Meziříčí. Na tuto prodejní výstavu věnovala své kresby beránků víc jak desítka známých osobností – Karel Gott, Helena Vondráčková, Osmany Laffita, Tomáš Halík, Michal Nesvadba ...apod. Některé z kreseb budou vydraženy a výtěžek bude použit na podporu aktivit pro lidi se zdravotním postižením, jako ostatně veškerá finanční hotovost z prodeje jak obrázků, tak výrobků z této výstavy. Celá výstava má ještě doprovodné akce, jejichž rozpis najdete na plakátku.

Tento typ benefiční akce mě hned po jejím zveřejnění oslovil a nadchnul, pustila jsem se do malby beránků na textil a vše věnovala Diakonii. Celou akci zrealizovala paní Alena Hellerová, které patří dík nejen můj, ale určitě i všech ostatních. S našimi žáky jsme se na výstavu byli podívat. Někteří z nich se vyfotili s beránky, které malovali jejich oblíbení zpěváci a herci.

Jak se říká - Pomoc má mnoho tváří – a já jsem ráda, že má i tu mou.

Alena Nejedlá, asistentka pedagoga ST 2